Zalety i wady instalacji monitoringu

Instalując system monitoringu w biurze, w domu, hali produkcyjnej lub w jakimkolwiek innym miejscu mamy na myśli realizację jakiegoś celu – zwiększenie wydajności pracy, bezpieczeństwa, monitoring produkcji. Poniżej przedstawiamy Państwu w kilku punktach główne wady i zalety systemów telewizji przemysłowej.

Zwiększenie zysków ze sprzedaży detalicznej i poprawa jakości usług.

Instalując system kamer w obiekcie takim jak sklep spożywczy, tekstylny, butik w centrum handlowym lub w innych tego typu miejscach zyskujemy bardzo dużo już do pierwszych dni. Przede wszystkim  pracownicy punktualnie otwierają i zamykają sklep. Śledząc ich pracę przez Internet możemy na bieżąco monitorować sytuację sklepu, ilość klientów, a przede wszystkim jakość   obsługi, zwłaszcza po zainstalowaniu dodatkowego mikrofonu.

Instalując dodatkową kamerę na kasę, możemy dokładnie śledzić przepływ gotówki, co ma kolosalne znaczenie i w 95% zwiększa dochody ze sprzedaży. Dodatkowym atutem jest możliwość weryfikacji przy kliencie jaki otrzymał lub wydał banknot w przypadku niejasności.

Monitoring rewelacyjnie sprawdza się w takich miejscach jak bary, puby, restauracje, itp. Instalacja kamery na kuchni niejednokrotnie podwyższy jakość przygotowywanych potraw a dodatkowa kamera w miejscu, gdzie personel zbiera się na   przysłowiowego papieroska zwiększy wydajność pracy.

Zwiększenie wydajności pracy i bezpieczeństwa.

Instalując telewizję przemysłową w zakładzie przemysłowym zatrudniającym więcej niż 10 pracowników ma ona kluczowy    wpływ na wydajność pracy. Posiadając system kamer możemy być pewni, że wszyscy pracownicy rozpoczynają i kończą pracę w wyznaczonym terminie oraz nie przebywają zbyt długo na przerwach lub nie tracą niepotrzebnie czasu. Szczególnie w przypadku dużych przedsiębiorstw system monitoringu zwraca się w okresie kilku miesięcy z samych wypracowanych godzin pracowników zgodnie z czasem pracy.

Dodatkowym atutem jest kontrola produkcji i ewentualnych kradzieży, a raczej ich eliminacja po zainstalowaniu systemu

Zwiększenie bezpieczeństwa terenu przyległego.

System kamer mających na celu zapewnienie zwiększenie bezpieczeństwa terenu. Szczególnie dedykowany dla Wspólnot Mieszkaniowych (systemy z 8% stawką VAT), ale i również dla firm dysponujących własnym budynkiem.

Instalacja kamer i uruchomienie systemu CCTV skutecznie niweluje wszelkiego rodzaju akty wandalizmu, niszczenia elewacji, dewastacji klatek schodowych czy wind. Ma to kluczowy wpływ na oszczędności podczas remontów, a zwłaszcza przy ochronie elewacji ze styropianu.

Wspólnoty i Firmy posiadające instalacje CCTV  są dodatkowo chronione przed złodziejami i innymi aktami przestępczości.

Zalety telewizji przemysłowej

– systemy telewizji przemysłowej są coraz tańsze, a stopa zwrotu zaczyna się już od kilku miesięcy

– po zainstalowaniu monitoringu zauważalny jest spadek wandalizmu w stopniu o ok. 90%

– zwiększa wydajność pracy, oraz zyski przedsiębiorstwa

– poprawia bezpieczeństwo terenu i obiektu

– objęty jest 2- lub 3-letnią gwarancją z bezpłatnym serwisem na miejscu u klienta

– wysoka wytrzymałość do 10 lat ze względu na zastosowanie materiałów wysokiej jakości

– możliwe jest obserwowanie kamer za pomocą Internetu

Wady systemu telewizji dozorowej

– jednorazowy koszt instalacji

Należy pamiętać, że jest jeszcze wiele aspektów systemów monitoringu, których nie wyszczególniliśmy w niniejszym artykule, a każdy użytkownik może doszukiwać się unikalnych właściwości w zależności od swoich potrzeb.

JSN Mico template designed by JoomlaShine.com