Zakres usług SSWiN

System alarmowy stał się standardowym elementem wyposażenia każdego domu czy biura. Jednak samo jego posiadanie nie odstrasza potencjalnego włamywacza. Często popełniane błędy takie jak: złe rozmieszczenie urządzeń, błędy w programowaniu czy brak stałych przeglądów systemu spowodowały, że złodzieje przestali obawiać się alarmów. Należy pamiętać, że niezadziałanie alarmu może skutkować nie tylko utratą mienia, ale również przebywaniem w jednym pomieszczeniu z intruzem. Rozwój techniki pozwala na stosowanie coraz bardziej skutecznych metod zabezpieczenia. Nie chcemy zrobić z Państwa domu twierdzy, chcemy żebyście czuli się w nim bezpiecznie.
W ramach świadczonych usług zapewniamy:

  1. Przygotowanie projektu systemu alarmowego.
  2. Rozłożenie okablowania do systemu alarmowego
  3. Dostawy i montażu urządzeń (korzystamy tylko ze sprawdzonych marek takich jak DSC, SATEL, RISCO, BOSCH).
  4. Podłączenia systemu do Agencji Ochrony najlepiej funkcjonującej w danym rejonie.
  5. Serwisowania systemu.

Pewna ochrona = 3 etapy zabezpieczenia

Na etapie projektowania systemu alarmowego zawsze proponujemy klientom rozwiązanie oparte na 3 etapach zabezpieczenia. Są to:

  1. Czujki ruchu wewnątrz obiektu,
  2. Zabezpieczenie okien i drzwi,
  3. Czujki zewnętrzne.

Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy jednak zastosowanie ich wszystkich razem ogranicza szansę włamania do minimum. W ostatnich latach bardzo popularny stał się 3 etap zabezpieczenia czyli systemy zewnętrzne. Są to droższe rozwiązania niż zwykły system alarmowy wewnątrz obiektu jednak pozwala wykryć intruza już w momencie wejścia na posesję, taras czy balkon. Włączenie syren w tak wczesnym etapie włamania w 99% kończy się ucieczką złodzieja. 

Kilka słów o urządzeniach

Obecnie systemy alarmowe mają bardzo rozbudowane możliwości. Oprócz podstawowej funkcji jaką jest zabezpieczenie od włamania, system alarmowy możemy rozszerzyć o:

czujki dymu,

-        czujki czadu,

-        czujki gazu,

-        czujki zalania wodą,

-        zestaw antynapadowy.

Jeżeli obiekt jest już wykończony istnieje możliwość wykonania całego systemu alarmowego bezprzewodowo w oparciu o system Jablotron


Dlaczego stały serwis systemu alarmowego jest tak ważny?

Tak jak samochód potrzebuje przeglądu technicznego, a człowiek rutynowych badań lekarskich tak i system alarmowy należy regularnie sprawdzać. Istnieje wiele możliwości, w których system nie działa poprawnie a użytkownik nie ma o tym pojęcia. Nieprawidłowo działająca czujka, rozłączona syrena czy brak łączności między systemem alarmowym, a stacją monitorowania alarmów mogą spowodować, że w czasie włamania Państwa zabezpieczenie jest bezużyteczne. Co więcej konserwacja systemu jest również wymagana przez firmy ubezpieczeniowe. Oto zapis regulaminu jednego z ubezpieczycieli:

„elementy systemów alarmowych, sposób ich połączenia w system oraz zainstalowania, wraz z metodą transmisji sygnału alarmowego, zastosowane do ochrony ubezpieczonych budynków/lokali, muszą być utrzymane w sprawności technicznej mieć zapewnioną bieżącą konserwację i przegląd co najmniej raz w roku przez wyspecjalizowaną firmę”.
Dlatego też prowadzimy książki serwisowe każdego systemu alarmowego, będące dowodem dla firmy ubezpieczeniowej w przypadku włamania.


Dla wszystkich, którzy podpiszą z nami umowę na pakiet serwisowy zapewniamy bezpłatne wykonywanie napraw oraz konsultacje 7 dni w tygodniu.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG

JSN Mico template designed by JoomlaShine.com