Zalety i wady instalacji monitoringu

Instalując system monitoringu w biurze, w domu, hali produkcyjnej lub w jakimkolwiek innym miejscu mamy na myśli realizację jakiegoś celu – zwiększenie wydajności pracy, bezpieczeństwa, monitoring produkcji. Poniżej przedstawiamy Państwu w kilku punktach główne wady i zalety systemów telewizji przemysłowej.

Zwiększenie zysków ze sprzedaży detalicznej i poprawa jakości usług.

Instalując system kamer w obiekcie takim jak sklep spożywczy, tekstylny, butik w centrum handlowym lub w innych tego typu miejscach zyskujemy bardzo dużo już do pierwszych dni. Przede wszystkim  pracownicy punktualnie otwierają i zamykają sklep. Śledząc ich pracę przez Internet możemy na bieżąco monitorować sytuację sklepu, ilość klientów, a przede wszystkim jakość   obsługi, zwłaszcza po zainstalowaniu dodatkowego mikrofonu.

Instalując dodatkową kamerę na kasę, możemy dokładnie śledzić przepływ gotówki, co ma kolosalne znaczenie i w 95% zwiększa dochody ze sprzedaży. Dodatkowym atutem jest możliwość weryfikacji przy kliencie jaki otrzymał lub wydał banknot w przypadku niejasności.

Monitoring rewelacyjnie sprawdza się w takich miejscach jak bary, puby, restauracje, itp. Instalacja kamery na kuchni niejednokrotnie podwyższy jakość przygotowywanych potraw a dodatkowa kamera w miejscu, gdzie personel zbiera się na   przysłowiowego papieroska zwiększy wydajność pracy.

Zwiększenie wydajności pracy i bezpieczeństwa.

Instalując telewizję przemysłową w zakładzie przemysłowym zatrudniającym więcej niż 10 pracowników ma ona kluczowy    wpływ na wydajność pracy. Posiadając system kamer możemy być pewni, że wszyscy pracownicy rozpoczynają i kończą pracę w wyznaczonym terminie oraz nie przebywają zbyt długo na przerwach lub nie tracą niepotrzebnie czasu. Szczególnie w przypadku dużych przedsiębiorstw system monitoringu zwraca się w okresie kilku miesięcy z samych wypracowanych godzin pracowników zgodnie z czasem pracy.

Dodatkowym atutem jest kontrola produkcji i ewentualnych kradzieży, a raczej ich eliminacja po zainstalowaniu systemu

Zwiększenie bezpieczeństwa terenu przyległego.

System kamer mających na celu zapewnienie zwiększenie bezpieczeństwa terenu. Szczególnie dedykowany dla Wspólnot Mieszkaniowych (systemy z 8% stawką VAT), ale i również dla firm dysponujących własnym budynkiem.

Instalacja kamer i uruchomienie systemu CCTV skutecznie niweluje wszelkiego rodzaju akty wandalizmu, niszczenia elewacji, dewastacji klatek schodowych czy wind. Ma to kluczowy wpływ na oszczędności podczas remontów, a zwłaszcza przy ochronie elewacji ze styropianu.

Wspólnoty i Firmy posiadające instalacje CCTV  są dodatkowo chronione przed złodziejami i innymi aktami przestępczości.

Zalety telewizji przemysłowej

– systemy telewizji przemysłowej są coraz tańsze, a stopa zwrotu zaczyna się już od kilku miesięcy

– po zainstalowaniu monitoringu zauważalny jest spadek wandalizmu w stopniu o ok. 90%

– zwiększa wydajność pracy, oraz zyski przedsiębiorstwa

– poprawia bezpieczeństwo terenu i obiektu

– objęty jest 2- lub 3-letnią gwarancją z bezpłatnym serwisem na miejscu u klienta

– wysoka wytrzymałość do 10 lat ze względu na zastosowanie materiałów wysokiej jakości

– możliwe jest obserwowanie kamer za pomocą Internetu

Wady systemu telewizji dozorowej

– jednorazowy koszt instalacji

Należy pamiętać, że jest jeszcze wiele aspektów systemów monitoringu, których nie wyszczególniliśmy w niniejszym artykule, a każdy użytkownik może doszukiwać się unikalnych właściwości w zależności od swoich potrzeb.

Wizja lokalna - monitoring

Wszystkich naszych klientów przed dokonaniem zakupu w naszej firmie zachęcamy do odbycia wizji lokalnej zarówno podstawowej w zakresie wyceny, jak i dodatkowej technicznej.

Podczas wizji lokalnej można zapoznać się z oferowanym przez nas sprzętem i  obrazem, nie kupując tak zwanego kota w worku.

  1. Dostosowanie konfiguracji kamer przemysłowych do wymagań Klienta

-        dobór kamer, rejestratora oraz okablowania

  1. Przedstawienie wstępnej wyceny na spotkaniu

-        wycena jest orientacyjna i niewiążąca

  1. Przedstawienie wszystkich zalet i wad kamer przemysłowych
  2. Możliwość negocjacji ceny podczas spotkania
    – rabaty do 10 %
  3. Całkowicie bezpłatne – dostosujemy czas spotkania dogodny dla Państwa.

Monitoring IP

Monitoring IP jest bardzo nowoczesnym systemem rejestracji obrazu który bardzo szybko się rozwija. Główną zaletą tego systemu jest że można go włączyć do istniejącej sieci lokalnej w której na każdy Komputerze PC, Laptopie, oraz na urządzeniach mobilnych z systemem IPhone, Android, Blackberry, Symbian, Windows Mobile. Kamery posiadają bardzo wydajną kompresje H.264 który jest najlepszej jakości i zajmuje najmniejszy strumień.

Proponujemy system kamer IP dla nowoczesnych instalacji. Do zasilenia kamer IP wykorzystujemy Switch PoE (Switch z zasilaniem). Do zestawu dołączymy Rejestrator IP do 16 Kanałów z bardzo zasobnymi dyskami (do 4 TB) które są w stanie zarchiwizować obraz z kamer na 2 Miesiące. Do podtrzymywania zasilenia proponujemy UPS czyli zasilacz awaryjny. Wszystko mieścić się może w szafce naściennej RACK 19' do której nikt niepożądany nie ma dostępu.

Najnowsze systemy pozwalają udostępniać informacje o zdarzeniu poprzez SMS, VIDEO PUSH, E-Mail. Detekcja ruchu pozwala na alarmowanie bez korzystania z systemu alarmowego.

Oferujemy:

Kamery IP.

Rejestrator IP.

Switch PoE (z zasilaniem).

Podłączenie do systemu alarmowego.

Udostępnienie obrazu i informacji z kamer poprzez SMS, E-mail.

Profesjonalna Instalacja oraz konfiguracja.

Sterowanie systemem z zewnątrz poprzez publiczne IP

Oglądanie obrazu na urządzeniach mobilnych oraz komputerze

na całym świecie poprzez Internet

Filmy

strona w budowie

Monitoring analogowy

W obecnych czasach prawie każdy może sam założyć system monitoringu, dla tego pojawia się coraz większa liczba amatorów próbująca to robić. Osoby te często podają się za specjalistów zasypując klienta terminologią, która jest zupełnie dla niego obca. Często po realizacji zamówienia okazuje się, że odbiorca jest niezadowolony, a wykonawca wmawia mu, że zrealizowany przez niego system jest bardzo dobry i nic lepszego za takie środki nie da się zrealizować. Inwestor nie mając możliwości zweryfikowania tego co zostało mu zainstalowane zmuszony jest do pogodzenia się z rzeczywistością.

Oferujemy naszym klientom:

Kamery (500, 700 TVL).

Rejestratory (4, 6, 8, 16, 32CH).

Rejestratory z wyjściem internetowym.

Zasilacze do zasilenia kamer.

Zasilacze awaryjne (UPS).

Obiektywy do kamer.

Obudowy i grzałki dla kamer zewnętrznych.

Podłączenie Rejestratora do systemu alarmowego.

Konfiguracja Monitoringu.

Profesjonalną instalacje.

JSN Mico template designed by JoomlaShine.com