Naziemna Telewizja Cyfrowa DVB-T

Kilka słów o DVB-T

Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T jak już sama nazwa wskazuje, nadawana jest poprzez naziemne nadajniki. W 2013 roku zastąpiła ona znaną każdemu telewizje analogową.

Wymagania

Do odbioru telewizji DVB-T potrzebujemy:

  • Telewizor z tunerem DVB-T MPEG4 - większość nowych telewizorów posiada już w standardzie wbudowany taki tuner. Jeżeli dysponujemy starszym telewizorem możemy dokupić zewnętrzny dekoder:

Dekoder do odbioru DVB-TDekoder do odbioru DVB-T

 

  • Instalację antenową (lub antenę) skierowaną w kierunku nadajnika/nadajników.

telmor Antena firmy Televes do odbioru NTC

Zalety Naziemnej Telewizji DVB-T

  • Zwiększenie ilosci odbieranych dotychczas programów
  • Znaczna poprawa jakości obrazu oraz dźwięku
  • Dużo większa odporność na zakłócenia
  • Elektroniczny przewodnik po programach
  • Brak miesięcznego abonamentu!!!

Ilość programów

W Grójcu oraz okolicach w większosci przypadków istnieje możliwość odbioru następujących polskich kanałów:

mux1

mux2

mux3

 Zachecamy do kontaktu w celu umówienia się na bezpłatną i bez zobowiązań rozmowę na której zaproponujemy Państwu optymalny dobór anten oraz elementów umożliwiających odbiór Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T.

Lista kanałów telewizji cyfrowej naziemnej

W ramach DVB-T w Polsce działają trzy multipleksy. Multipleks to pakiet programów telewizyjnych, radiowych i dodatkowych usług jednocześnie transmitowanych cyfrowo do odbiorcy w jednym kanale częstotliwości.

W ramach pierwszego multipleksu (MUX-1) i drugiego multipleksu (MUX-2) nadawane są kanały tematyczne.

Register to read more...

Stopklatka TV zostanie uruchomiona do 28 kwietnia 2014 r.

sat-grojec"Stopklatka podpisała na warunkach rynkowych umowy o współpracy z Polsat Media Biuro Reklamy dotyczącej pozyskiwania przez Polsat Media na zasadzie wyłączności reklam dla kanału Stopklatka TV (…) Okres obowiązywania umowy: 1 stycznia 2014 r. - 31 grudnia 2015 r. Wynagrodzenie Stopklatka z tytułu niniejszej umowy stanowią wpływy z reklam pomniejszone o ustaloną na warunkach rynkowych marżę Polsat Media" – czytamy w komunikacie.

Register to read more...

Ważne zmiany w DVB-T od 15.02.2014 r.

TV PoloniaW nocy z 14 na 15 lutego 2014 roku dojdzie do kilku ważnych zmian związanych z naziemną telewizji cyfrową. Będzie to wiązało się z koniecznością przestrojenia odbiorników DVB-T - wyszukaniem na nowo kanałów.

Ponadto 15 lutego 2014 roku w MUX 1 pojawi się komercyjna TV Trwam, znana z niekodowanego przekazu na satelicie ASTRA 19,2°E i z sieci kablowych, oraz TVP ABC - nowy kanał dla dzieci od nadawcy publicznego.

Register to read more...

Wkrótce kolejne kanały w naziemnej telewizji cyfrowej? UKE bada zainteresowanie ósmym multipleksem

dvb-t GrjecUrząd Komunikacji Elektronicznej poinformował, że do 19 listopada br. mogą zgłaszać się podmioty, które chcą zostać operatorami tzw. ósmego multipleksu. Mają się w nim znaleźć kanały z naziemnej telewizji cyfrowej.
Mowa o multipleksie ogólnopolskim działającym na częstotliwościach z zakresu 174-230 Mhz. Możliwość jego uruchomienia pojawiła się po tym, jak w Polsce wyłączono telewizję analogową (ostatnie nadajniki przestały pracować w lipcu br.). Multipleks ten przeznaczony jest do emisji telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T.

Register to read more...
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com